3 Ağustos 2013 Cumartesi

Amin Maalouf-Doğunun Limanları / John C. Parkin-S.ktir Et


 
Selamlaarrr :))
Keyifsiz başladım bugüne aslında...Nedeninin boşverin..Sizi de sıkmayayım..Kitaplardan söz edip hemen gitmek istiyorum bu sefer...
Doğunun Limanları benim Amin Maalouf'tan okuduğum üçüncü kitap oldu.Temmuz ayı kitap kulem için ayırdığım son kitaptı kendisi.Keşke ilk sıralara koysaymışım dedim çünkü çok beğendim.Zaten çoğunluk okumuştur diye düşündüğüm için konusuna girmeyeceğim.Okumayan varsa hala bence geç kalmasın derim.

ARKA KAPAK
"Adana'da ayaklanmalar olmuştu. Kalabalık, Ermeni mahallesini yağmalamıştı. Altı yıl sonra çok daha büyük çapta olacakların provası gibi bir şeydi. Ama bu bile dehşetti. Yüzlerce ölü. Belki de binlerce."
Can çekişen Osmanlı İmparatorluğu ve Beyrut ile Fransa arasında yaşamı sürüklenen İsyan. "Doğunun Limanları" bu yüzyılın başını, bir insanın trajik tarihinin içinden anlatıyor.

S.ktir et aslında okumayı pek sevmediğim türden bir kitap.Kişisel gelişim.Nasıl oldu da almışım onu kütüphaneme koymuşum kendime şaşırdım.Yok şunu yapın siktir et diyin yok böyle yapın siktir et diyin.Amaaann dedim okurken hep ben zaten bunların hepsini biliyorum.Benim için sırf yarım bırakmamak adına okuduğum bir kitap olarak kalacak.Ve hayatım boyunca The Secrettan sonra aldığım ilk ve son kişisel gelişim kitabı.Siz de siktir edin alıp okumayın zamanınızı ziyan etmeyin bence.

ARKA KAPAK
 S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekilerin sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.

John C. Parkin'in bu komik ve ilham verici kitabı, S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark ederek gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin kusursuz bir Batı ifadesidir.

S*ktir Et; şarkı okumak, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, S*ktir Et, Batılıları şöyle bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır.

Bu yüzden, bütün sorunlarınıza ve meselelerinize S*ktir Et demenin bir yolunu bulun. Hayatınızda yapmanız "gerekenlere" S*ktir Et deyin ve sonunda başkaları ne düşünürse düşünsün, neyi yapmak istiyorsanız onu yapın.


1 yorum:

  1. Yeni bitirdiğim bir kitap olarak Doğu'nun Limanlarına bayıldım.O konuda şu ana kadar hangi kitabı okusam beğendim zaten :))
    Sevgiler canım..

    YanıtlaSil