7 Eylül 2013 Cumartesi

Sarah Jio-Yağmur Sonrası


iyi geceler sevgili kitapkurtları :))
Bir kitabı daha dün gece bitirmiştim.Ama dün gece inanılmaz derecede rahatsızdım o bakımdan yazamadım.Şu gördüğünüz bünye 1 yıl boyunca durdu durdu grip olmadı tam okullar başlayacak grip oldu.1 yılın acısı 1 gecede çıkmş oldu.Neyse şimdi çok daha iyiyim :)
Kitap yazarımız Sarah Jio'nun 2.kitabı.Daha önce Mart Menekşelerini okumuş ve çok beğenmiştim.Acaba bu kitap da iyi midir diye uzun süre tereddüt ettim.Sağolsun canım annem kitapkurdu kızını iyi bildiği için ona almış oldu doğumgününde :)
2.dünya savaşı sırasında yaşanan aşk ve bu aşkın getirdikleri,götürdükleri..İnanılmaz duygu yüklü ve birçok yerinde beni ağlatan bir kitaptı.Zaten burun tıkanıklığından ölüyordum.Ağlayınca daha da tıkandım ve ağzım burnum şekil değiştirdi.Ama bu kitaba değer.Eğer okumadıysanız hemen ama hemen okuyun derim.Eminim siz de seveceksiniz.
Herkese güzel bir pazar günün diliyorum şimdiden :)

ARKA KAPAK
2. Dünya Savaşı'nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet...

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır... Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası'ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar.

1942 yazında, 2 Dünya Savaşı'nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası'nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk... Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green'e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar... Savaş rüzgarlarıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek mi?

Ya siz, araya zaman, mekan, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz?

Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

3 yorum:

 1. bende beğenerek okumuştum
  sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Mart Menekşelri'nin yazarı değil mi bu? okumadım henüz, bu arada kapak mükemmel, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. Olumlu eleştirilerine uyarak listeye aldık :) Umarım tatmin eder :)

  YanıtlaSil