31 Aralık 2013 Salı

Ahmet Batman-Soğuk Kahve-Sabah Uykum


Yine bir kitap dostumdan hediye gelmişti bana Soğuk Kahve..Canım Deryacım çok ama çok teşekkür ederim bu güzel kitap için.Sayende belki de hiç gidip kendim almayacağım bir kitabı ve yazarı okumuş ve çok sevmiş oldum :) Soğuk Kahve herkesin kendisinden bir şeyler bulabileceği kısacık yazılardan oluşan akıcı bir kitap.Hani bir sevgilimiz vardır ve onu istemeyerek de olsa yitirmişizdir.Ve ona yazmak söylemek istediklerimiz vardır.İşte bu kitap bu yazar bunu bizim için yapmış.Kesinlikle alıp okuyun derim.Emin olun sizler de benim kadar seveceksiniz bu kitabı :)

ARKA KAPAK
Sıcacık bir kahveden yükselen güzel kokular eşliğinde keyifli bir okuma vaat ediyor Soğuk Kahve.

İronik ve mizahi olduğu kadar keskin bir dil. Belki de çoğumuzun gündelik hayatında olan konuları anlatırken sizi ters köşeden bir bakış açısına yatırıp golü ustalıkla atıyor. Hınzır bir zekânın ürünü olan cümleleri sizi gülerken duygulandıracak, çoğu zamansa hayretler içinde bırakacak.
-Kahraman Tazeoğlu-

Batman kendi deyimiyle numune bir adam. En azından yazdıkları öyle. Kolay kolay kimseden duyamayacağınız, cesaret isteyen şeyleri açıkyüreklilikle söylüyor okura. Özellikle kadın erkek ilişkilerinin üzerindeki pembe tozu üfleyip altında yatan siyahları ve beyazları soğukkanlılıkla gösteriyor. Ne her erkek bir Romeo, ne de her kadın bir Juliet.
-Ertürk Akşun-

Topuklu ayakkabı mı yoksa ben mi?
Bir kadını zorlayan bir soru olabilir.
''Çikolata mı ben mi?'' sorusu kadar olmasa da zorlar.
Sizler topuklu ayakkabısı ayaklarını vuran kadınlarsınız.
Topuklarınızın altında kâğıt mendiller var.
Bazılarınızın gözyaşlarını silen mendiller işte, yabancı değiller.
O mendiller hep canınızın yandığı yerlerde...
Çok adisiniz pembe rujlar, çekici kılıyorsunuz dudakları.
(Tanıtım Bülteninden)


Sabah Uykum da Soğuk Kahveyi okuduktan sonra gidip aldığım kitap oldu.Soğuk Kahvenin devamı gibi düşünebilirsiniz.Bu kitabı da çok sevdim.Hatta sanırım bunu daha çok sevdim.En kısa zamanda alıp okuyun hatta sevgiliniz varsa ona da armağan edin derim :)

ARKA KAPAK
 Belki bir kitabın aynı sayfasında ağlamışızdır. İşte bu haberimiz olmadığı halde dünyanın en güzel karşılaşması olabilir.

Ben anlam veremiyorum yani neden bittiğine değil madem bitecekti neden bu kadar hevesli başladık? Ben ikimizdeki bu hevese anlam veremiyorum. Ne oldu bize bilmiyorum ama iyi şeyler olmadığını çok iyi biliyorum. Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil, aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte ondan öte gidemedik.
(Tanıtım Bülteninden)

1 yorum: