1 Eylül 2015 Salı

Kimberley Freeman-Kır Çiçeği Tepesi


Herkese merhaba
bu sefer uzun bir ara vermeden yeni yazıyla karşınızdayım.Ayrıca yine siz bu yazıyı okurken ben yeni bir tane daha yazıyor olacağım şimdiden duymuş olun :)
En son Kafka'dan Bütün Öykülerini okumuştum.Haliyle beynim biraz yorulunca ben de çerezlik bir kitap okuyayım dedim ve arkadaşım Seda'nın doğum günü hediyesi Kır Çiçeği Tepesi adlı kitabı seçtim.
Kitap arkadya yayınlarından çıkan bir kitap.Arkadya yayınlarını Sarah Jio okuyanlar iyi bilir kapak tasarımları harikadır.Ve içlerinde daima ayraçları da olur ki bu en sevdiğim şeylerden biri.
Kitaba gelince 3 gün içinde kolayca okuduğum akıcı bir kitap.Tarzı Sarah Jio'nun tarzına çok benziyor sanki.Hem geçmiş hem gelecek harmanlanmış.Kalp kırıklıkları,hüzün,aşk hepsi bir arada.
Okurken çok kolay aktı gitti.Bana kalırsa bu kitabın devamı gelecek gibi.Umarım da gelir böyle havada kalmaz.Film olarak da sinemaya aktarılsa fena da olmaz hani :P
Havanın sıcak olduğu şu günlerde çerezlik bir kitap arayanlara uzun süre bu kitabı tavsiye edeceğim sanırım.Şimdiden keyifli okumalar.

ARKA KAPAK
Bazen kader, hayatımızdaki kişilerle sınar bizi.
Ki hayaller bu sınavı geçmek için yeterli değildir...

1929 yılında Glasgow'da yaşayan genç, güzel Beattie'nin büyük hayalleri vardır, ta ki evli sevgilisi Henry'den hamile kalana kadar... Çocuğunu evlatlık vermek üzere dünyaya getirmeden hemen önce Henry karısını terk edip Beattie ile birlikte Londra'ya kaçmaya karar verir. Orada kendilerine yeni bir hayat kuracaklardır.

Tam seksen sene sonra kader, Beattie'nin torunu Emma'ya oyununu oynayacaktır. Ünlü bir balerin olan Emma, geçirdiği sakatlık nedeniyle kariyerinden vazgeçerek aile bağlarının olduğu Avustralya'ya dönmek zorunda kalır. Büyükannesinden ona kalan çiftliğe vardığında, tek amacı oradaki eşyaları düzenlemektir. Ancak dört bir tarafı sararmış fotoğraflar ve eski mektuplarla çevrili olan Emma, geçmişin tozlu sayfalarında kalan bir aile sırrını çözmeye çalışırken bulur kendini. Emma attığı her adımda büyükannesiyle kaderlerinin nasıl da bir örüldüğünü keşfedecektir.

Kır Çiçeği Tepesi, yalnızca iki kadının hikâyesini barındıran yürek burkan bir roman değil, ayrıca insanın elindeki gücü ve bu gücü keşfettiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan bir başyapıt.

"Romanın gücü, Freeman'ın oluşturduğu karakterlerin yanı sıra aşk, nefret ve utancı nasıl işlediğine de dayanıyor. Hem Beattie hem Emma kendilerini yeni bir hayata başlarken buluyor. Okuyucuları kâh neşelendiren kâh üzen de bu kadınların hikâyesidir."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder